ערבוב אלכוהול וקנאביס – תופעות לוואי וסיכונים

ערבוב אלכוהול וקנאביס – תופעות לוואי וסיכונים
ערבוב אלכוהול וקנאביס – תופעות לוואי וסיכונים

זה כמו לנהוג ברכב עם פנצ'ר בגלגלים

אלכוהול וקנאביס הם שניים מהחומרים הנצרכים ביותר בעולם. כשמשתמשים בהם בנפרד ובמתינות, הם עשויים להיראות יחסית בלתי מזיקים. עם זאת, ערבוב שלהם יכול להוביל לתוצאות מסוכנות.

ב-מירקלס אסיה, מרכז גמילה מוביל לסמים ואלכוהול בתאילנד, אנו מבינים את הסיכונים הנסתרים שבערבוב חומרים אלה. מאז הקמתנו ב-2017, עזרנו לאנשים רבים להתגבר על התמכרויות ולהשיב לעצמם שליטה על חייהם.

המפתח למניעת נזק פוטנציאלי הוא לרכוש ידע על האופן שבו סמים אלה משפיעים על הגוף והנפש. לזהות מתי השימוש שלך הופך לבלתי בריא או מסוכן זה הצעד הראשון.

מריחואנה ואלכוהול משנים את מצבך המנטלי והפיזי בדרכים שאולי לא תצפה להן – לכן חשוב לבקש עזרה אם אתה מרגיש שאיבדת שליטה. צוות המומחים שלנו יכול לספק לך את התמיכה והטיפול שאתה צריך כדי לחזור למסלול.

מידע חשוב

  • ערבוב של אלכוהול וקנאביס עלול להוביל לתוצאות בלתי צפויות ומסוכנות, כולל בעיות בריאות נפש והפרעות שימוש בסמים.
  • טיפול בהתמכרות לאלכוהול ומריחואנה דורש גישה הוליסטית שמטפלת הן בתלות הפיזית והרגשית והן בבעיות בריאות הנפש שלעתים תורמות להתמכרות.
  • ב-מירקלס אסיה אנו מציעים תוכניות טיפול מותאמות אישית שנועדו להגיע לשורש הגורם להתמכרות של כל מטופל, וגם לספק כלים שמבטיחים החלמה לטווח ארוך.
 
 

מהן ההשפעות של ערבוב אלכוהול וקנאביס?

ההשפעות של קנאביס ואלכוהול הן בלתי צפויות כאשר צורכים אותם בנפרד. שתיית אלכוהול יכולה להשפיע עליך בצורה שונה בהתבסס על המון גורמים, גם אם אתה שותה בקביעות. כאשר מעשנים קנאביס במקביל, מגדילים את גורמי הסיכון של שני החומרים.

חשוב לזכור שכאשר משלבים שימוש בקנאביס עם שתייה כבדה של אלכוהול, חווים יותר נזק מנטלי מאשר מצריכת כל חומר בנפרד. גם הסיכוי לפתח הפרעת שימוש בחומרים גבוה יותר כאשר משלבים אלכוהול עם חומר נוסף.

זה כנראה קשור לכך שהאלכוהול מגביר את רמת הקנבינואידים בדם ובפלזמה בהשוואה לצריכת קנאביס בלבד. ה-THC, הקנבינואיד המרכזי ביותר בהקשר לנזק מנטלי, יכול להפוך שתייה מופרזת לבעיה חמורה יותר.

THC הוא החומר הפעיל בצמח הקנאביס שגורם לתחושת ה"היי" האופיינית, אבל חושבים שהוא אחראי גם להשפעה השלילית על מיקוד ושיפוט. בנוסף, רמה גבוהה של THC בדם קשורה להשלכות פסיכולוגיות שליליות כמו חרדה ופרנויה.

בשל השפעות משולבות אלה, השילוב קנאביס עם אלכוהול עשוי להיות מסוכן ולהביא לאי יציבות. יתרה מכך, נמצא שלשימוש ארוך טווח בקנאביס יש השפעות שליליות על הזיכרון והקשב – מה שבהכרח מוביל להידרדרות בתפקוד החברתי והכלכלי.

השפעות אלו על התפקוד הקוגניטיבי נמצאו קשורות למשך השימוש בקנאביס במונחים של שנים. כדי למנוע נזק כזה לתפקוד המוח, חשוב להגביל את השימוש בקנאביס בהקדם, ובאופן אידיאלי להפסיק אותו לחלוטין. אם נדמה לך שזה בלתי אפשרי, ייתכן שיש לך הפרעת שימוש בחומרים – ולכן קריטי שתפנה לעזרה.

הסכנות של ערבוב אלכוהול וקנאביס

אלכוהול וקנאביס יכולים להשפיע לרעה על היכולת שלך לקבל החלטות טובות. שילוב שלהם יכול להחמיר את האפקט הזה ולגרום לך לפעול באופן פזיז או לא הולם.

יכולות להיות לזה השלכות שליליות רבות בניהול מערכות יחסים אישיות, וגם בנוגע לסיכונים כמו נהיגה בשכרות.

סיכון מוגבר להתנהגות פזיזה יכול לבוא לידי ביטוי גם בהתנהגויות מסוכנות אחרות כמו מין לא בטוח, הימורים מופרזים, או צריכה של חומרים נוספים. זה מוביל לסיכון גדול יותר של גרימת נזק לעצמך ולאחרים.

בטווח הקצר

אלכוהול יכול לגרום לך לצרוך יותר קנאביס משהיית צורך בדרך כלל, וקנאביס יכול לגרום לך לשתות יותר אלכוהול מאשר היית שותה באופן רגיל. זה מותיר אותך עם סיכון מוגבר להרעלת אלכוהול עקב רמות גבוהות של אלכוהול בדם.

הרעלת אלכוהול היא מצב חירום רפואי מסכן חיים שדורש טיפול מיידי. אם אתה חושד שאתה או מישהו אחר חווים הרעלת אלכוהול, עליך להתקשר בדחיפות לשירותי החירום הרפואיים.

מצד שני, ערבוב אלכוהול וקנאביס גורם לכך שיותר THC נספג בדם מאשר בצריכת קנאביס בלבד. זה בולט במיוחד כאשר צורכים מוצרים כמו עוגיות, מכיוון שהמינונים המצוינים עלולים להיות לא מדויקים ולגרום לתחושת "היי" חזקה יותר משציפית.

זה גם יכול להגביר את הסיכון לקבלת החלטות גרועות, כמו נהיגה בשכרות, הן עבורך והן עבור אחרים. מחקרים הראו ששילוב שני החומרים מגביר את כמות הטעויות המבוצעות במהלך נהיגה. שילוב של קנאביס ואלכוהול הוא אחד הגורמים הנפוצים ביותר המתגלים לאחר תאונות דרכים בארה"ב.

חל איסור מוחלט לנהוג תחת השפעת אלכוהול או קנאביס.

 

לטווח הארוך

ההשלכות הבריאותיות השליליות לטווח ארוך של אלכוהול וקנאביס יכולות להחמיר כאשר משלבים בין החומרים. במינונים גבוהים או לאורך זמן, ערבוב קנאביס ואלכוהול עלול לגרום נזק רב לבריאותך הנפשית והגופנית.

מחקרים הראו ששימוש לרעה בקנאביס יכול לגרום לפגיעה ארוכת טווח בקבלת החלטות, נטילת סיכונים מוגברת, וכן לירידה בעכבות ועלייה באימפולסיביות. כאשר משלבים זאת עם אלכוהול, הנזק לתפקוד הקוגניטיבי עלול להוביל למעגל קטלני של קבלת החלטות גרועות ובריאות פיזית ירודה.

רוצים יותר מידע ופרטים על תהליך הטיפול במירקלס אסיה?

השאירו כאן פרטים ונציג ישראלי יחזור אליכם עם כל המידע שאתם צריכים לדעת על טיפול במרכז היוקרתי בתאילנד לטיפול בהתמכרויות "מירקלס אסיה"

סקירה משנת 2017 מצאה שערבוב אלכוהול וקנאביס קשור ל"פגיעה בתפקוד, צריכה מוגברת ותכופה יותר, השלכות חברתיות והתנהגותיות כגון נהיגה בשכרות, וסיכוי גבוה יותר לחוות הפרעות שימוש בחומרים ובעיות בבריאות הנפש".

בריאות הנפש שלך

למרות שנדרש מחקר נוסף בתחום, ערבוב קנאביס ואלכוהול קשור לסיכון מוגבר לפתח הפרעות נפשיות כמו דיכאון קליני (MDD).

שימוש באלכוהול או קנאביס, במיוחד בשילוב, יכול גם להעיד על כך שמישהו מטפל בעצמו כדי להקל על בעיות נפשיות כמו הפרעות חרדה או תסמונת פוסט-טראומטית PTSD.

משתמשי קנאביס כבדים לעיתים קרובות זקוקים לעזרה תומכת ומבוקרת כדי להפסיק את השימוש בחומרים. ניתן לטפל בבעיות נפשיות כמו חרדה, דיכאון, PTSD, טראומה ועוד בדרך מלווה שנותנת את הכלים הנכונים לגמילה לטווח ארוך.

אלכוהול וקנאביס

סיכוניים רפואיים לטווח הארוך

הסיכונים לטווח ארוך של שתיית אלכוהול בכמויות גדולות ידועים היטב – נזק לכבד, מחלות לב, סרטן, בעיות בקיבה ונזק למוח. שילוב אלכוהול עם עישון קנאביס יכול לגרום לאיבוד שליטה על הרגלי השתייה.

כאשר יש התמכרות לאלכוהול, הפסקה פתאומית עלולה לגרום לתסמיני גמילה מאלכוהול כמו חרדה, רעד, הזיות ופרכוסים. זה מהווה סדרה חדשה של סיכונים רפואיים שיש לטפל בהם. במצב כזה חשוב עוד יותר לטפל בהרגלי השתייה בסביבה בטוחה כמו תוכנית גמילה רפואית.

ירידה בתפקוד הקוגניטיבי

גם אלכוהול וגם קנאביס יכולים להשפיע לרעה על היכולת לקבל החלטות טובות. שילוב שלהם עלול להחמיר זאת ולגרום לפעולה פזיזה או בלתי הולמת.

יש לכך פוטנציאל להשלכות שליליות רבות כשמדובר בניהול יחסים בין-אישיים, וגם לסיכונים כמו נהיגה בשכרות.

סיכון מוגבר להתנהגות פזיזה יכול לבוא לידי ביטוי בהתנהגויות מסוכנות נוספות כגון קיום יחסי מין לא מוגנים, הימורים מופרזים, או שימוש בחומרים נוספים. זה מוביל לסיכון גדול יותר לגרימת נזק לעצמך ולאחרים.

איך להתמודד עם תגובה שלילית

למרות שקשה לשמוע, הדרך הטובה ביותר למנוע תגובה שלילית לערבוב קנאביס ואלכוהול היא להימנע מצריכתם בכלל.

עם זאת, אם חווית תגובה רעה לשילוב קנאביס עם חומרים אחרים, כולל אלכוהול, חשוב להפסיק את השימוש מיד. לאחר מכן, כדאי למצוא מקום שקט ובטוח להירגע בו, באידאלי עם חבר טוב.

אם מישהו חווה תגובה רעה לשילוב אלכוהול עם חומרים אחרים, יש להיות ערני לסימנים של הרעלת אלכוהול כמו בלבול חמור, הקאות, נשימה איטית, עור כחלחל ואיבוד הכרה.

אם יש חשד להרעלת אלכוהול, שהיא מצב מסכן חיים, יש לפנות מיד לעזרה רפואית.

אם אתה חווה תגובות שליליות בתדירות גבוהה, ייתכן שיש לך התמכרות לאלכוהול או תלות, מה שמחייב פנייה מהירה לעזרה מקצועית.

טיפול בהתמכרות לקנאביס ואלכוהול

כל שימוש לרעה בסמים או אלכוהול עלול להצביע על הפרעת בריאות נפש כלשהי מתחת לפני השטח. התנהגויות אלה מגדילות גם את הסיכוי לפתח או להחמיר מחלת נפש קיימת. בלי התערבות, שתייה סדירה של אלכוהול או שילוב של קנאביס ואלכוהול בכמויות גדולות עלולים להוביל לתוצאות חמורות ואף מסכנות חיים.

מירקלס אסיהאנו מסייעים לאנשים שמבקשים עזרה בהפרעות שימוש בחומרים, כולל התמכרות לאלכוהול וקנאביס, להשיב את השליטה על חייהם.

אם אתה או מישהו קרוב אליך משלב אלכוהול עם חומרים אחרים כגון קנאביס, צור איתנו קשר כדי לדון באפשרויות טיפול מקצועי מתאימות.

אנו נוקטים בגישה הוליסטית לסייע ללקוחות בגמילה מאלכוהול והחלמה – תוכניות הטיפול הפנימיות שלנו כוללות גמילה רפואית מסורתית וטיפולים שעוזרים להתגבר על התלות הפיזית בצד תמיכה רגשית וטיפול בבעיות בריאות נפש.

גישה ייחודית זו, יחד עם תוכנית המעקב שלנו, עוזרת לנו לתמוך בלקוחותינו גם לאחר עזיבת המרכז. אנו מציעים חודש טיפול חינם למי שחווה נסיגה תוך שנה מסיום הטיפול אצלנו, כחלק ממחויבותנו לגמילה לטווח ארוך.

אנו צוות מומחים עם ניסיון רב בסיוע להשגת גמילה ממגוון רחב של חומרים והתמכרויות התנהגותיות. אנו מאמינים שאין מקום טוב יותר להחלמה מאשר המרכז שלנו בפוקט, תאילנד.

תוכן נוסף שעלול לעניין אותך:

מוכנים לחוות את ההבדל ב-Miracles Asia?

צוות המומחים שלנו להתמכרויות יסייעו לכם לקבל את העזרה שאתם צריכים. התקשרו אלינו עוד היום, או השאירו את פרטיכם על מנת להתחיל את המסע אל גמילה מוצלחת.

לבירורים ומידע

עלוני מידע - מירקלס אסיה

שלחו פרטי התקשרות
לשיחת ייעוץ חינם!

למחירים ועוד פרטים הזינו את פרטי הקשר שלכם וניצור עמכם קשר לשיחת ייעוץ חינם עם איש מקצוע המומחה בתחום ההתמכרויות.